Návrat, občianske združenie

jediný domov pre dieťa je rodina

Niektorí z nás prichádzajú s deťmi do kontaktu vo väčšej miere, iní pomenej. Každopádne, deti sú súčasťou našich životov a našej komunity - stretávame ich v bytovke, obchode, mhd, na ulici, v kostole, keď prechádzame okolo detského ihriska, keď ideme pre deti do školy....

 

Okolo každého z nás sú deti, ktorým ide rôznym spôsobom o život. O kvalitu ich života, súčasného i budúceho. Pretože to, čo prežijú alebo naopak neprežijú v detstve, ich ovplyvní na celý život. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako sa deti, ktorým ste nablízku, majú? Či im niečo nechýba?

 

Tento rok v kampani (Keď) Ide o život spolu s vami hľadáme spôsoby, ako sa pre ne môžeme stať oporou a ako každý z nás môže prekročiť svoju rolu suseda, okoloidúceho, spolucestujúceho, rodiča spolužiaka, strýka, staršej sesternice… Niekedy stačí málo a môžeme deťom v našom okolí navrátiť pocit bezpečia, potrebnú nádej a dôveru, ktorú postrádajú. Prejavme záujem, povzbuďme dieťa, poskytnime mu podporu. Dieťa od susedov, ktoré sa potuluje často samo vonku, môžeme pozvať k nám, aby sa pohralo, pomôcť mu s domácimi úlohami, vziať ho na výlet, ponúknuť pomoc a priateľstvo jeho rodičom.

 

Ak budeme počúvať inštinkt, ktorý máme každý v sebe, môžeme sa stať pre deti dôležitými dospelými, ktorí ich ovplyvnia na celý život, stanú sa ich vzormi a kamarátmi. A možno v nás vyrastie rozhodnutie ponúknuť dieťaťu vzťah a domov. www.mastovsebe.sk

 

Projekt (Keď) Ide o život, ktorý realizujeme v spolupráci s Nadáciou Orange má za cieľ predstaviť pestúnstvo a jeho rôzne rozmery. Od ,,pestúnstva“ ako otvorenosti a vnímavosti k potrebám detí, až po pestúnstvo ako šancu na život v rodine pre deti vyrastajúce bez rodičov.

 

 

Ing. Ivana Bizoňová

komunikácia s verejnosťou a fundraising

 

nadacia logo new web