Návrat, občianske združenie

jediný domov pre dieťa je rodina

Príbeh Ondra a jeho pestúnskej rodiny sa spojil s príbehom Návratu, keď do nej ako 10-ročný prišiel z detského domova. V tomto období, keď Návrat len začínal rozvíjať svoje služby pre náhradné rodiny, sa celá rodina zúčastňovala prvých klubových stretnutí a poradenských pobytov. Naši odborníci rodinu dlhodobo sprevádzali a naďalej podporovali aj v období Ondrovej puberty.

 

To, že Ondro dostal šancu vyrastať v rodine mu pomohlo nájsť stratené bezpečie, prijatie a istotu a opäť sa naučiť fungovať vo vzťahoch.

Pozrite si celý jeho príbeh a dozviete sa viac o tom, čo pre neho znamená rodina a prečo ešte občas “bublinkuje“ ;).

 

Tento dokumentárny film vznikol v rámci spolupráce s Nadáciou Krištáľové krídlo.

Ondro je tam kde je a aký je vďaka svojim rodičom, pretože mu dali to najdôležitejšie: lásku, vzťah, otca a mamu. Ich príbeh sa stal hlavnou inšpiráciou aj pre televízny spot v spolupráci s Nadáciou Markíza. Pomôžte ďalším deťom nájsť rodinu - pošlite SMS s textom DMS Navrat na číslo 877.

 

Cena 1 DMS je 2€ v sieti všetkých operátorov. Ďakujeme nášmu partnerovi, Nadácii Markíza, s ktorou organizujeme verejnú zbierku, za poskytnutie vysielacieho priestoru. V neposlednom rade režisérovi Jarovi Vojtekovi, strihačovi Petrovi Harumovi a zvukárovi Dušanovi Kozákovi za kreatívne spracovanie spotu a všetkým, ktorí sa podieľali na tvorbe jeho konceptu.

 V Návrate sme našli rodinu už 1000 deťom. Viac ako 21 rokov presadzujeme výsostne rodinné riešenia pre opustené deti. Náš tím 30 odborných zamestnancov (sociálnych pracovníkov, špeciálnych pedagógov, psychológov) ponúka v niekoľkých regiónoch Slovenska riešenia pre konkrétne rodiny a deti, ale aj systém ako taký:

 


 

Odporúčaný článok: 

hrat jazz ci pop Hrať jazz či pop?